Bitcoin’de beklenen düşüş yaşandı

Bitcoin’de beklenen düşüş yaşandı
Tarih : 19 Mart 2024 22:00
263
Bitcoin son haftalarda yakaladığı yükselişin kar satışları sonrası düşüş yaşadı.

Bitcoin fiyatı bugün kar satışları, FED faiz indirimi ve ETF’lerde sert çıkışların yaşanması sonrası sert düşüş yaşadı. Günü 68 bin dolar seviyesinden açan Bitcoin bugün 63 bin doların altına kadar geriledi. Bitcoin bugün gün içerisinde en düşük 62,341 dolara kadar geriledi.

Bitcoin şu sıralar dünkü kapanışa kıyasla yaklaşık % 4 düşüş yaşıyor ve 64,650 dolardan satış işlemi görüyor. Bitcoin’in yaşadığı düşüşün altcoinlere kıyasla daha az olmasının etkisi ile kripto para piyasası hakimiyeti yükseliş yaşayarak % 52.2 seviyesine yükselirken, toplam piyasa değeri ise düşüş yaşayarak 1.27 milyar dolar seviyesine geriledi.

Bitcoin’in ardından en çok ticareti yapılan ikinci kripto para ve en büyük blokzincirin sahibi olan Ethereum da bugün ciddi düşüş yaşıyor. Ethereum şu sıralar yaklaşık % 5.30 düşüş yaşıyor ve 3,320 dolar seviyesinden satış işlemi görüyor.

Ethereum’un bugün yaşadığı düşüşün diğer bir çok kripto paraya kıyasla daha fazla olmasının etkisi ile kripto para piyasa hakimiyetini % 16.4 seviyesine gerilerken, toplam piyasa değeri ise 400 milyon Amerikan Doları’nın altına geriledi.

Kapalıçarşı döviz kurları ve canlı altın fiyatları takibi için kurlarim.com web sitesi ve mobil uygulamalarını ücretsiz olarak App Store ve Google Play’den indirerek anlık olarak takip edebilirsiniz.

Bizi Takip Edin!