Bitcoin fiyatında sert düşüş devam etti

Bitcoin fiyatında sert düşüş devam etti
Tarih : 09 Mayıs 2022 14:59
157
Bitcoin yeni haftanın ilk işlem gününü sert düşüşle açtı.

Bitcoin, 2022 yılında ilk kez bugün 33,000 doların altına geriledi. Bitcoin fiyatu bugün ‘whale’ isimli büyük yatırımcıların satış yapmasından dolayı ciddi bir düşüş yaşıyor. Bazı haber sitelerinde batan gemiden atlayanlar diye isimlendirien balina yatırımcıları gelir satışları yapmasından dolayı Bitcoin düşüş yaşıyor. Bitcoin’in bugün yaşadığı düşüşle yaklaşık son 10 ayın en düşük seviyesine geriledi.

Geçtiğim,z haftayı 36,000 doların üzerinde kapatan Bitcoin bugün gün içerisinde 32,676 dolara kadar geriledi. Balinaların satışa başladığınun duyulması ile küçük traderlerin de satışa başlaması düşüşü daha da hızlandırdı. Bitcoin şu sıralar dünkü kapanışa kıyasla yaklaşık % 8 düşüşle 33,150 dolar seviyesinden satış işlemi görüyor.

Bitcoin’in bugün yaşadığı düşüşüm altcoinlere kıyasla daha da yüksek olmasının etkisi ile kripto para piyasası hakimiyeti gerileme yaşayarak % 41.80 seviyesine gerilerken, toplam piyasa değeri ise 626 milyar Amerikan Doları’na düştü.

Bitcoin düşüş yaşarken son haftaların en çok değer kazanan kripto paralarından Ethereum Bitcoin’e kıyasla çok daha büyük kayıp yaşıyor. Bitcoin’in ardından en büyük pazar payı ve en büyük blokzincire sahip olan Ethereum bugün 2400 doların altına kadar geriledi. Ethereum bugün yaşadığı düşüşle yaklaşık son 9 ayın en düşük seviyesine görmüş oldu. Ethereum şu sıralar yaklaşık % 11 düşüş yaşayarak 2410 dolar seviyesinden satış işlemi görüyor.

Ethereum’un yaşadığı düşüşle kripto para piyasası hakimiyeti ciddi kayıp yaşıyor ve % 19.20 seviyesine gerilerken, toplam piyasa değeri ise son zamanların en düşük seviyesi olan 288 milyar Amerikan Doları seviyesine düştü.

Kapalıçarşı döviz kurları ve canlı altın fiyatları takibi için kurlarim.com web sitesi ve mobil uygulamalarını ücretsiz olarak App Store ve Google Play’den indirerek anlık olarak takip edebilirsiniz.

Bizi Takip Edin!