Bitcoin bugün sert düşüş yaşıyor

Bitcoin bugün sert düşüş yaşıyor
Tarih : 05 Mayıs 2022 23:39
90
Bitcoin bugün teknoloji hisselerinde yaşanan düşüşün etkisi ile ciddi kayıp yaşıyor.

Bugün Amerika’da piyasaların günü düşüşle açması ve NASDAQ hisselerinin yaklaşık % 5 düşüş yaşaması, Bitcoin ve diğer kripto paraların da sert düşüş yaşamasına neden oldu. Teknoloji hisselerinin Amerika’da düşüş yaşaması kripto paralar üzerinde direk olumsuz bir etki yaratıyor. Yaratılan etki ile Bitcoin ve Ethereum başta olmak üzere bir çok kripto para bugün düşüş yaşıyor.

Amerika’da yükselen resesyon endişeleri, FED açıklamaları ve teknoloji hisselerinde yaşanan düşüşler Bitcoin’i de vurdu.

Dün günü 39,800 dolar seviyelerinden kapatan Bitcoin, bugün yaşamış olduğu düşüşle 37,000 doların altını gördü. Dünyanın en popüler kripto parası Bitcoin, şu sıralar yaklaşık % 9 düşüş yaşıyor ve 36,280 dolar seviyesinden satış işlemi görüyor. Bitcoin bugün yaşadığı düşüşle 2022 yılında Ocak ayından sonra ilk kez 37,000 doların altına düşmüş oldu.

Bitcoin bugün bir çok altcoine kıyasla daha sert düşüş yaşıyor ve kripto para piyasası hakimiyeti gerileme yaşayarak % 41.50 seviyesine gerilerken, toplam piyasa değeri ise 700 milyar Amerikan Doları’nın altına 690 milyar dolara geriledi.

Bitcoin’in düşüş yaşaması tüm sektörü olumsuz etkiliyor ve onunla birlikte bir çok kripto para düşüş yaşıyor. Bitcoin’in ardından en popüler ikinci kripto para olan ve en büyük blokzincirin sahibi olan Ethereum bugün yaklaşık 200 doların üzerinde düşüş yaşıyor. Ethereum bugün yaşadığı düşüşle son ayların en düşük seviyesine gerilemiş oldu. Ethereum gün içerisinde 2701 dolara kadar gerilemişti. Şu sıralar yaklaşık % 6.80 düşüş yaşıyor ve 2750 dolar seviyesinden satış işlemi görüyor.

Ethereum’un yaşadığı düşüşle kripto para piyasası hakimiyeti % 19.80 seviyesine yükselirken, toplam piyasa değeri ise 329 milyar Amerikan Doları seviyesine düştü.

Kapalıçarşı döviz kurları ve canlı altın fiyatları takibi için kurlarim.com web sitesi ve mobil uygulamalarını ücretsiz olarak App Store ve Google Play’den indirerek anlık olarak takip edebilirsiniz.

Bizi Takip Edin!