Bitcoin bugün rekor tazeledi

Bitcoin bugün rekor tazeledi
Tarih : 13 Mart 2024 21:57
123
Bitcoin bugün 73 bin doları aştı ve tarihinin en yüksek seviyesini görmüş oldu.

Bitcoin fiyatı bugün yaşadığı yükselişle son 6 gün içerisinde dördüncü kez rekor tazeledi. Bitcoin’in boğa piyasısına girmesi ile yaşadığı yükselişi bugün de Spot Bitcoin EFT’lerine artan girişler fiyatta yükselişi sağladı.

Bitcoin fiyatı şu sıralar % 3.25 yükseliş yaşayarak 72.939 dolar seviyesinden işlem görürken, gün içerisinde 73,655 dolara kadar yükselmişti.

Bir çok ekonomiste göre Bitcoin’in bu ay içerisinde 80 bin doları aşması bekleniyor. Bitcoin’in son günlerde ve bugün yaşadığı yükselişin altcoinlere kıyasla çok daha fazla olmasının etkisi ile kripto para piyasası hakimiyeti yükseliş yaşayarak % 52.2 seviyesine yükselirken, toplam piyasa değeri ise 1.4 trilyon doları aştı ve 1.437 trilyon doların üzerine yükseldi.

Bitcoin’in ardından en çok ticareti yapılan ikinci kripto para ve en büyük blokzincirin sahibi olan Ethereum da bugün yaşadığı yükselişle son 15 ayın en yüksek seviyesini gördü. Ethereum yaklaşık 15 ay aradan sonra ilk kez 4 bin doların üzerini gördü. Ethereum bugün içerisinde 4,071.56 dolara kadar yükseldi. Ethereum şu sıralar dünkü kapanışa kıyasla yaklaşık % 1.10 yükseliş yaşıyor ve 3,975 dolar seviyesinden satış işlemi görüyor.

Ethereum’un bugün yaşadığı yükselişin diğer bir çok kripto paraya kıyasla daha az olmasının etkisi ile kripto para piyasa hakimiyetini % 17.4 seviyesine gerilerken, toplam piyasa değeri ise 481 milyar Amerikan Doları’nın üzerine yükseldi.

Kapalıçarşı döviz kurları ve canlı altın fiyatları takibi için kurlarim.com web sitesi ve mobil uygulamalarını ücretsiz olarak App Store ve Google Play’den indirerek anlık olarak takip edebilirsiniz.

Bizi Takip Edin!