Bitcoin 37 bin doları aştı

Bitcoin 37 bin doları aştı
Tarih : 09 Kasım 2023 20:53
198
Bitcoin bugün yaşadığı yükselişle birlikte son bir buçuk yılın en yüksek seviyesini gördü.

Kripto para piyasasında ETF etkisi. ETF’nin yanı sıra, Merkez Bankası Amerika Fed'in faiz artırımlarını şimdilik bitirdiğine dair beklentilerin ve gelecek yıl yapılacak bir Bitcoin-halving'in de yükselişi tetiklediği tahmin ediliyor.

Bitcoin bugün aylardır beklenen yükselişi yaşıyor ve yatırımcıların yüzelerini güldürdü. İçinde bulunduğumuz haftanın üçüncü işlem gününde de yükseliş yaşayan Bitcoin bugün 38 bin dolar seviyesini zorladı. Bitcoin gün içerisinde 37,958 dolara kadar yükseldi ve son 18 ayın en yüksek seviyesini gördü. Bitcoin şu sıralar 36,600 dolar seviyesinden satış işlem görüyor.

Bitcoin’in bugün yaşadığı yükselişin altcoinlere kıyasla çok daha fazla olmasının etkisi ile kripto para piyasası hakimiyeti yükseliş yaşayarak % 51.8 seviyesine yükselirken, toplam piyasa değeri ise 713 milyar Amerikan Doları’nı aştı.

Bitcoin’in ardından en çok ticareti yapılan ikinci kripto para ve en büyük blokzincirin sahibi olan Ethereum da son ayların en iyi performansını yaşıyor. Ethereum Bitcoin ile kıyaslandığında bugün daha çok yükseliş yaşıyor. Ethereum şu sıralar yaklaşık % 7 yükseliş yaşıyor ve 2030 dolar seviyesinden satış işlemi görüyor.

Ethereum’un bugün yaşadığı yükselişin etkisi ile kripto para piyasa hakimiyeti % 17.7 seviyesine yükselirken, toplam piyasa değeri ise 243 milyar Amerikan Doları’nın üzerine yükseldi.

Kapalı Çarşı canlı anlık altın fiyatları ve Canlı döviz kurları takibi için kurlarim.com web sitesi ve mobil uygulamalarını ücretsiz olarak App Store ve Google Play’den indirerek anlık olarak takip edebilirsiniz.

Bizi Takip Edin!