Bitcoin 28 bin doları aştı

Bitcoin 28 bin doları aştı
Tarih : 03 Ekim 2023 01:54
67
Bitcoin yeni haftanın ilk işlem gününde yaşadığı yükselişle son haftaların en yüksek seviyesini gördü.

Dünyanın ilk kripto parası olan Bitcoin Ekim ayına hızlı bir giriş yaptı. Bitcoin bugün yaşadığı yükselişle son 6 haftanın en yüksek seviyesini gördü. Bitcoin’in ardından bir çok altcoine ilgi arttı ve sekötürde yükseliş yaşanmasına katkıda bulunuyor.

Bitcoin’in bugün yaşadığı yükselişin altcoinlere kıyasla çok daha fazla olmasının etkisi ile kripto para piyasası hakimiyeti yükseliş yaşayarak % 49.6 seviyesine yükselirken, toplam piyasa değeri ise 543 milyar Amerikan Doları’nı aştı. Bitcoin şu sıralar yaklaşık % 3.50 yükselişle 27,855 dolardan satılıyor.

Bitcoin’in ardından en çok ticareti yapılan ikinci kripto para ve en büyük blokzincirin sahibi olan Ethereum da günün ilk saatlerinde yükseliş yaşdıktan sonra düşüş yaşadı. Ethereum Bitcoin ile kıyaslandığında bugün daha az yükseliş yaşıyor. Ethereum şu sıralar yaklaşık % 0.05 yükseliş yaşıyor ve 1670 dolar seviyesinden satış işlemi görüyor.

Ethereum’un bugün yaşadığı yükselişin etkisi ile kripto para piyasa hakimiyeti % 18.30 seviyesine gerilerken, toplam piyasa değeri ise 200 milyar Amerikan Doları seviyesine geriledi.

Kapalıçarşı döviz kurları ve canlı altın fiyatları takibi için kurlarim.com web sitesi ve mobil uygulamalarını ücretsiz olarak App Store ve Google Play’den indirerek anlık olarak takip edebilirsiniz.

Bizi Takip Edin!