Bitcoin 27,000 doların altına geriledi

Bitcoin 27,000 doların altına geriledi
Tarih : 12 Mayıs 2022 12:13
95
Bitcoin bugün de devam eden düşüşle birlikte son 1.5 yılın en düşük seviyesini gördü.

Bitcoin, Mayıs ayında sert kayıp yaşamaya devam ediyor. 8 gündür art arda düşüş yaşayan Bitcoin, Aralık 2020 yılından sonra ilk kez 27,000 doların altına geriledi. Kimse bu denli düşüş yaşanmasını beklemezken bazı kripto para analistleri 2022 yılının Bitcoin için zor geçeceğini belirtiyordu.

Geçtiğimiz hafta 40,000 dolara kadar yükselen Bitcoin son 8 gün içerisinde yaklaşık % 30 değer kaybetti. Dün Amerika’da beklentilerin üzerinde açıklanan enflasyon veriledi dünkü düşüşü tetikledi. Son haftalarda küresel enflasyon, Rusya-Ukrayna krizinin devam etmesi ile yatırımcıların riskli araçlardan uzaklaması Bitcoin’e düşüşlere neden oldu. Dün yaşanan düşüşle birlikte panik satışlarının artması düşüşü bugün de sürdürdü. Bitcoin şu sıralar yaklaşık % 1.40 düşüşle 28,070 dolar seviyesinden satış işlemi görüyor.

Bitcoin’in bugün yaşadığı düşüşün altcoinlere kıyasla çok daha az olmasının etkisi ile kripto para piyasası hakimiyeti ciddi yükseliş yaşayarak % 44.70 seviyesine yükselirken, toplam piyasa değeri ise 529 milyar Amerikan Doları’na düştü.

Bitcoin düşüş yaşarken son haftaların en çok değer kazanan kripto paralarından Ethereum daha olumsuz etkilendi ve daha büyük kayıp yaşıyor. Bugün 1800 doların altına kadar geriledi. Ethereum bugün yaşadığı düşüşle yaklaşık son 15 ayın en düşük seviyesine görmüş oldu. Ethereum şu sıralar yaklaşık % 7 düşüş yaşayarak 1900 dolar seviyesinden satış işlemi görüyor.

Ethereum’un yaşadığı düşüşle kripto para piyasası hakimiye çok hafif kayıp yaşıyor ve % 19.30 seviyesine gerilerken, toplam piyasa değeri ise son zamanların en düşük seviyesi olan 228 milyar Amerikan Doları seviyesine düştü.

Serbest piyasa döviz kurları anlık ve Kapalı Çarşı canlı altın fiyatları takibi için kurlarim.com web sitesi ve mobil uygulamalarını ücretsiz olarak App Store ve Google Play’den indirerek anlık olarak takip edebilirsiniz.

Bizi Takip Edin!