Bitcoin 27 bin doların altına düştü

Bitcoin 27 bin doların altına düştü
Tarih : 18 Mayıs 2023 20:52
216
Bitcoin fiyatında çalkantılı seyir devam ediyor.

Dünyanın ilk kripto parası olan Bitcoin, direnç noktalarının üzerinde kapanış yaşamada zorlanmaya devam ediyor.

Bitcoin endişlerden kaynaklı satışların etkisi ile bugün 27,000 doların altına geriledi. Bitcoin şu sıralar % 2.50 düşüşle 26 bin 685 dolardan satış işlemi görüyor.

Bitcoin’in bügün yaşadığı düşüşün altcoinlere kıyasla daha fazla olmasının etkisi ile kripto para piyasası hakimiyeti düşüş yaşayarak % 46.2 seviyesine gerilerken, toplam piyasa değeri ise 515 milyar Amerikan Doları seviyesine düştü.

Bitcoin’in ardından en çok ticareti yapılan ikinci kripto para ve en büyük blokzincirin sahibi olan Ethereum bugün, Bitcoin’e kıyasla daha az düşüş yaşıyor. Ethereum şu sıralar yaklaşık % 2 düşüş yaşayarak 1790 dolar seviyesinden satış işlemi görüyor.

Ethereum’un bugün yaşadığı düşüşün altcoinler kıyasla daha yüksek olmasının etkisi ile kripto para piyasa hakimiyeti % 19.30 seviyesine gerilerken, toplam piyasa değeri ise 215 milyar Amerikan Doları’nı geriledi.

Serbest piyasa döviz kurları anlık ve Kapalı Çarşı canlı altın fiyatları takibi için kurlarim.com web sitesi ve mobil uygulamalarını ücretsiz olarak App Store ve Google Play’den indirerek anlık olarak takip edebilirsiniz.

Bizi Takip Edin!