Prens Selman Erdoğan ile görüştü

Prens Selman Erdoğan ile görüştü
Tarih : 22 Haziran 2022 21:56
26
Suudi Arabistan Veliaht Prensi Selman bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Nisan ayında gerçekleştirmiş olduğu ziyaretin ardında iade-i ziyareti gerçekleştirmiş oldu.

Türkiye’nin körfez ve bölge ülkeleri ile ilgili başlattığı normalleşme süreci kapsamında Ankara ile Riyad arasında yeni dönem açılmış oldu. Kaşıkcı cinayeti sonrası iki ülke arasında gerilen ilişkiler yeniden iyileştirilmesi ve ticari işbirliklerinin büyümesi anlamında büyük önem taşıyan görüşmeler bugün 2 saat sürdü.

Görüşmelerde Veliaht Prensi Muhammed bin Selman ve heyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın heyeti ile geniş kapsamlı görüşmeler gerçekleştirdi. Görüşmeler sonrası ekonomiden savunma sanayine bir çok alanda protokol imzalanması bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Suudi Arabistan Veliaht Prensi Selman’ın adına resmi akşam yemeğe vereceği bildirildi.

2020 yılında Suudi Arabistan’ın Türkiye’den ihracatının yaklaşık % 60 azalmasının ardından bugünkü görüşmelerde ticaret hacminin nasıl büyüyeceği, kapanan Türk okullarının yeniden açılması ve savunma anlamında bir çok ön anlşamalar yapılması bekleniyor. Son zamanlarda ülke liderlerinin ardından ortak basın toplantısı ve yapılan anlaşmaların açıklanması yapılıyordu. Bu ziyaret sonrası bu tarz bir açıklama olmayacağı belirtildi.

Serbest piyasa döviz kurları ve Kapalı Çarşı canlı altın fiyatları anlık takibi için kurlarim.com web sitesi ve mobil uygulamalarını ücretsiz olarak App Store ve Google Play’den indirerek anlık olarak takip edebilirsiniz.

Bizi Takip Edin!