Dışişleri Bakanları Türkiye’de buluşuyor

Dışişleri Bakanları Türkiye’de buluşuyor
Tarih : 20 Haziran 2022 22:02
46
İsrail Dışişleri Bakanı Yair Lapid 23 Haziran 2022 tarihinde Türkiye’ye resmi ziyaret için geleceğini açıkladı.

Bazı kaynaklara göre ayni tarihlerde Suudi Arabistan ve İngilter Dışişleri Bakanlarının da Türkiye’de olması bekleniyor. Cumhurbşkanı Erdoğan geçtiğimiz hafta Cuma namazı sonrası Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman’ın 22 Haziran tarihinde Türkiye’ye ziyarette bulunacağını belirtmişti. 23 Haziran Perşembe günü Mevlüt Çavuşoğlu dahil dört Dışişleri Bakanının görüşme yapması bekleniyor.

İsrail Dışişleri Bakanı Yair Lapid 23 Haziran’da Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile görüşme yapacağı açıklandı. İki Bakan daha önce Mayıs ayında Çavuşoğlu’nun İsrail ziyareti sırasında görüşmüşlerdi. İki bakan arasında İsrail’de gerçekleşen görüşmelerde iki ülke arasındaki ekonomik işbirliğinin nasıl geliştirilebileceği görüşülmüştü.

Dün ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile İsrail Cumhurbaşkanı Herzog telefon görüşmesi gerçekleştirmişti. Cumhurbaşkanı Herzog, Başkan Erdoğan’ın Türk topraklarındaki terörist faaliyetlerle mücadeleki çabaları nedeniyle teşekkür ettiği belirtildi. Perşembe günü Dışişleri Bakanları arasındaki görüşmenin ekonomi işbirliğini geliştirmek ve Rusya-Ukrayna krizinin de değerlerdirileceği öngörülüyor.

Kapalı Çarşı canlı anlık altın fiyatları ve Canlı döviz kurları takibi için kurlarim.com web sitesi ve mobil uygulamalarını ücretsiz olarak App Store ve Google Play’den indirerek anlık olarak takip edebilirsiniz.

Bizi Takip Edin!