Alpet Türkiye’de el değiştiriyor

Alpet Türkiye’de el değiştiriyor
Tarih : 26 Kasım 2023 01:47
250
Zeren Grup Alpet’in tamamını satın almak için Rekabet Kurumu’na başvuruda bulunduğunu açıkladı.

British Petrol'un (BP) Türkiye'deki akaryakıt operasyonlarını satın almak üzere hisse alım sözleşmesi imzalamasının ardından bu kez Zeren Grup, Alpet’in tamamını almak için Rekabet Kurumu’na başvurdu.

Petrol Ofisi Grubu British Petrol'ün Türkiye'deki akaryakıt operasyonlarını satın almak üzere hisse alım sözleşmesi imzaladığını duyurmasının ardından akaryakıt sektöründen bir satın alma haberi daha geldi.

Zeren Grup, Altınbaş Holding’e ait Alpet’i satın almak için Rekabet Kurumu’na başvurdu.

 

Kurumun resmi sitesinden yapılan açıklamada Altınbaş Petrol ve Ticaret Anonim Şirketinin tamamının Zeren Group Yatırım Holding Anonim Şirketi tarafından devralınması işlemine başladı.

Rekabet Kurumu'nun onay vermesi durumunda Zeren Grup, 250 istasyonu bulunan Alpet’in tamamını devralacak. Enerji sektörü ve bir çok farklı alanda faaliyet gösteren Zeren Grup, Petrol Ofisi’nin hemen ardından akaryakıt ağını Alpet’i satın alarak büyüteecek.

Serbest piyasa döviz kurları ve Kapalı Çarşı canlı altın fiyatları anlık takibi için kurlarim.com web sitesi ve mobil uygulamalarını ücretsiz olarak App Store ve Google Play’den indirerek anlık olarak takip edebilirsiniz.

Bizi Takip Edin!