Morgan Chase CEO’su bankadaki hisselerini satıyor

Morgan Chase CEO’su bankadaki hisselerini satıyor
Tarih : 28 Ekim 2023 16:09
333
Amerika’nın en önde gelen bankalarından JP Morgan Chase’in CEO’su banka hisselerinin bir kısmını satacak.

JP Morgan Chase CEO’su Jamie Dimon'un bankadaki hisselerinin bir kısmını ilk kez satacağı bildirildi.

Morhan Chase tarafından Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yapılan bildirimde, Dimon ve ailesinin JPMorgan hisselerinin bir kısmını "finansal çeşitlilik ve vergi planlaması" amacıyla ilk kez satmayı planladığı belirtildi.

Kamuoyuna yapılan bildirimde, Dimon ve ailesinin 2024'ten itibaren 1 milyon hisseyi satmayı planladığı aktarılırken, "Bu, Dimon'un şirketteki görev süresi boyunca yaptığı ilk hisse satışıdır." İfadesine yer verildi.

SEC'e yapılan bildirimde, 2005'ten bu yana bankayı yöneten Dimon ve ailesinin halihazırda yaklaşık 8.6 milyon hisseye sahip olduğu kaydedildi. Ailenin yalnızca ellerinde bulunan hisselerin yaklaşık % 12’lik kısmını satmayı planladığı belirtildi.

Dimon ve ailesinin satmayı planladığı JPMorgan hisselerinin değerinin geçtiğimiz perşembe günkü kapanış fiyatına göre yaklaşık 141 milyon dolar değere sahip olduğu aktarıldı.

Söz konusu hisse satışına ilişkin haberin ardından JPMorgan Chase'in New York borsasında işlem gören hisseleri % 3'ün üzerinde değer kaybetti.

Serbest piyasa döviz kurları ve Kapalı Çarşı canlı altın fiyatları anlık takibi için kurlarim.com web sitesi ve mobil uygulamalarını ücretsiz olarak App Store ve Google Play’den indirerek anlık olarak takip edebilirsiniz.

Bizi Takip Edin!