Çin ile ABD anlaşmaya vardı

Çin ile ABD anlaşmaya vardı
Tarih : 10 Haziran 2021 15:39
55
Amerika Birleşik Devletleri ile Çin yatırımlar ve iki ülke arasındaki ticareti ilerletmek konusunda uzlaştıklarını açıkladı.

Çin ve ABD Ticaret Bakanları karşılıklı ilerlettikleri ticaret görüşmlerinde üçüncü telefon görüşmesinin ardından iki ülke arasındaki ticaret ve yatırımlarım arttırma konusunda uzlaşmaya vardı.

Bir önceki Başkan Trump döneminde Çin’e birçok fon ve ek uygulamalar yapılmıştı. Yeni Başkan Biden ve kabinesi Çin ile ilişkilere bakış açısını beklendiği gibi değiştirdi. Biden Başkan olduktan sonra Çinli teknoloji firmalarını kara listeden çıkardı ve veri toplayan teknoloji uygulamalarına olan yasakları da kaldırmaya hazırlanıyor.

Çin Ticaret Bkanı Wang Wentao ve Amerikalı mevkidaşı Gina Raimonda üçüncü kez yaptıkları telefon görüşmesinin ardından ticaret ve yatırımlarda ‘sağlıklı ilerleme ve işbirliği sağlamak’ konusunda anlaşmaya vardı.

Çin Devleti tarafından yapılan açıklamada iki tarafın belirli konularda ve endişe duydukları alanlarda da fikir alışverişi yapıp gerekli değerlendirmelerin yapıldığını belirtti.

Kapalıçarşı döviz kurları ve canlı altın fiyatları takibi için kurlarim.com web sitesi ve mobil uygulamalarını ücretsiz olarak App Store ve Google Play’den indirerek anlık olarak takip edebilirsiniz.

Bizi Takip Edin!