Fransız markası Nissan’da olan payını düşürüyor

Fransız markası Nissan’da olan payını düşürüyor
Tarih : 07 Şubat 2023 13:50
231
Uzun süredir gündemde olan pay azaltma konusunda iki otomabil devi uzlaştı.

Fransız Renault ile Japon Nissan arasında bir süredir gündemde olan karşılıklı pay azaltma konusunda iki taraf uzlaşı sağladığını açıkladı. Yapılan anlaşma doğrultusunda Renault firmasının Nissan’da % 43 olan payı % 15 seviyesine düşürelecek ve Nissan’ın Renautl’daki payı da % 15 seviyesine endirilecek.

Arama toplam 4 saat sürdü ve gizli dosyalar arandı. FBI tarafından yapılan arama ile gili Biden’ın avukatı Bob Bauer her hangi bir gizli dosya bulunmadığını ve bundan sonraki süreçler de FBI ile işbirliğini sürdürmeye Joe Biden’ın hazır olduğunu belirtti.

Yapılan anlaşmaya göre iki firma karşılıklı yüzde 15'lik hisse ve oy hakkına sahip olabilecek. Öte yandan Renault'nun devredeceği hisselerin satışı gerçekleşene de temettü hakları ve hisse satış girişimleri gibi tüm ekonomik koşullardan Fransız otomotiv devi faydalanabilecek. Anlaşmada hisse satışının ne zaman gerçekleşeceğine dair net bir tarih olmadığı ve Renault'nun uygun gördüğü ekonomik koşullarda devredilen kuruma talimat vermesi durumunda satılabilecek açıklaması yapıldı.

Serbest piyasa döviz kurları canlı ve Kapalı Çarşı altın fiyatları canlı takibi için kurlarim.com web sitesi ve mobil uygulamalarını ücretsiz olarak App Store ve Google Play’den indirerek anlık olarak takip edebilirsiniz.

Bizi Takip Edin!