Richard Branson

Richard Branson
Tarih : 25 Aralık 2021 17:02
1560
İngiliz girişimci milyarder Sir Richard Branson kimdir?

Richard Branson 18 Temmuz 1950, Londra doğumlu İngiliz girişimci, hayırsever ve milyarder iş insanı. Richard Branson en çok 1970 yıllarında kurduğu Virgin Group ile tanınıyordu fakat grup bünyesinde 2004 yılında kurduğu Virgin Galactic firması ile ismini çok daha fazla duyurmaya başladı.

Richard Branson’un bugün toplamda yaklaşık 400 şirketinin kontrolüne sahip olduğu tahmin ediliyor. Branson Virgin Group bünyesinde Birleşik Krallık’ın en büyük tren şirketi olan Virgin Rail Group, Havayolu şirketi Virgin Atlantic ve Virgin Galactic gibi büyük şirketleride bulunduruyor. Branson iş hayatının ilk yıllarında kayıt dükkanları olan Virgin Records ile iş hayatında ismini duyurmuş ve daha sonra bu dükkanları Virgin Megastore’lara çevirerek içlerinde kitaptan, oyuncağa bir çok ürün satışına başlamış.

Richard Branson 2000 yılında Buckigham Palace’da Kraliçe 2. Elizabeth tarafından ‘Sir’ ünvanına laik görüldü. Branson, 2007 yılında Time dergisinin ‘En Etkileyici’ 100 insanı arsında yer almıştı.

Sir Richard Branson sahibi olduğu Virgin Galactic şirketinin özel yaptığı uzay uçağı ile uzayın sınırına 11 Temmuz 2021 tarihinde uçuş gerçekleştirdi ve adını tarihe altın harflerle yazdırdı. Bu uçuş ile Richard Branson 71 yaşında uzaya uçuş gerçekleştiren en yaşlı üçüncü kişi oldu

Temmuz 2021 itibariyle İngiliz iş adamı Richard Bransın’un 5.7 milyar dolarlık servete sahip olduğu ve dünyanın en zengileri arasında yer aldığı biliniyor.

Serbest piyasa döviz kurları canlı ve Kapalı Çarşı altın fiyatları canlı takibi için kurlarim.com web sitesi ve mobil uygulamalarını ücretsiz olarak App Store ve Google Play’den indirerek anlık olarak takip edebilirsiniz.

Bizi Takip Edin!