Netflix çalışanlarına cezai işlem

Netflix çalışanlarına cezai işlem
Tarih : 23 Ağustos 2021 19:38
107
Netflix eski çalışanlarına firma içerisinden bilgi sızdırdıkları gerekçesi ile ilgili ceza kesildi.

Dünyanın en büyük medya firmalarından biri olan Netflix’in eski çalışanları mahkemelik oldu. Firmanın çalışanları ve arkadaşları ile işbirliği yaparak firmanın içerisinden bilgi sızdırdıkları gerekçesi ile mahkeme tarafından suçlu bulundular.

Birlekiş Devletler Güvenlik ve Piyasa Kurulu tarafından yapılan açıklamada, firmanın büyüme verilerinin çalışanlar tarafından kullanıldığını belirtti.

Netflix’in eski 3 yazılım mühendisinin ve 2 yakın arkadaşlarının da arasında bulunduğu 5 kişiye 3 milyon dolarlık ceza kesildi. Kurulun yaptığı açıklamada içerden sızdırılan veriler ile borsa da Netflix hisse senetlerinin alış ve satışları yapıldığı tespit edildi. Yaptıklarının tamamen bir yolsuzluk olduğu ve çalışan pozisyonlarını suistimal ettikleri, Wall Street borsasına zarar verdiği gerekçesi ile rekor cezaya çarptırıldıkları belirtildi.

Serbest piyasa döviz kurları canlı ve Kapalı Çarşı altın fiyatları canlı takibi için kurlarim.com web sitesi ve mobil uygulamalarını ücretsiz olarak App Store ve Google Play’den indirerek anlık olarak takip edebilirsiniz.

Bizi Takip Edin!