eBay Türkiye’den ayrılıyor

eBay Türkiye’den ayrılıyor
Tarih : 20 Haziran 2022 21:38
86
E-ticaret sektörünün liderlerinde eBay, yıllar önce satınalmış olduğu Gittigidiyor’u kapatarak Türkiye’deki faaliyetlerine son noktayı koyuyor.

Firma tarafından yapılan yazılı açıklamada Türkiye iştirakı GittiGidiyor’u kapatacağını resmen paylaştı. Firma kapatma kararının ikinci çeyrek veya mali yıl bilançoları üzerinde olumsuz bir etki yaratmasını beklemediklerini belirtti. GittiGidiyor 2022 yılı birinci çeyreğinde eBay’e yaklaşık 4 milyon aktif alıcı kazandırmıştı. Bugünden itibaren olmak üzere satıcılar GittiGidiyor platformuna yeni ilanlar veremeyecek ve 18 Temmuz 2022’den itibaren yeni satın almalar yapılamayacak.

GittiGidiyor’un 2011 yılında % 93’lük hissesini satın alan eBay, 2016 yılında şirketin hisselerinin tamamını satın almıştı.

Bazı kesimlere göre Trendyol’un başarısı ve Amazon’un Türkiye’ye ciddi bir giriş yapması ile düşüşe geçmesinden kaynaklı GittiGidiyor’u eBay’in kapatma kararı olduğu düşünülüyor.

Serbest piyasa döviz kurları ve Kapalı Çarşı canlı altın fiyatları anlık takibi için kurlarim.com web sitesi ve mobil uygulamalarını ücretsiz olarak App Store ve Google Play’den indirerek anlık olarak takip edebilirsiniz.

Bizi Takip Edin!