Apple çalışanı şirket sırlarını çaldı

Apple çalışanı şirket sırlarını çaldı
Tarih : 21 Mayıs 2023 18:30
237
Apple eski bir mühendisinin otonom otomobil teknolojilerini çaldığını iddia etti

Weibao Wang isimli eski Apple mühendisi şirketten ayrılıp Çin’e yerleştikten 5 yıl sonra hırsızlıkla suçlanıyor. Amerikalı savcılar 35 yaşındaki eski şirket çalışanını binlercek tescilli Apple bilgisini gizlice çaldı ve bu bilgileri Çinli başka firmaya aktardığını iddia etti. Ayrıcı Wang’ın Çinli bir firmaya çalıştığını, onların isteği ile Apple’dan bu bilgileri çaldığını iddia etti.

Son gelişme ile Apple’dan üçüncü kez eski bir personelin Çin için otonom otomobil teknoloji ile ilgili sırlarının çalındığı kayıtlara geçti. Amerika Adalet Bakanlığı tarafından açıklamada Wang’ın ana yazılım kodları ve fiziksel tasarım verileri çaldığını iddia etti.

Apple’a Mart 2016 yılında otonom otomobil departmanında işe başlayan Weibao Wang’ın şirket ile gizlilik sözleşmesi imzaladığını ve Nisan 2018’de Apple’dan ayrılarak Çinli başka bir otonom otomobil firmasında bu tarihden 4 ay önce anlaşarak işe başladığı Amerika savcıları tarafından iddia ediliyor.

Bir basın organı Apple’a konu ile ilgili soru yöneltti fakat Apple firmasından konu ile ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı.

Serbest piyasa döviz kurları ve Kapalı Çarşı canlı altın fiyatları anlık takibi için kurlarim.com web sitesi ve mobil uygulamalarını ücretsiz olarak App Store ve Google Play’den indirerek anlık olarak takip edebilirsiniz.

Bizi Takip Edin!