Bitcoin yeniden 37 bin dolar

Bitcoin yeniden 37 bin dolar
Tarih : 20 Kasım 2023 19:33
161
Bitcoin yeni haftanın ilk işlem gününde yükseliş yaşayarak yeniden 37 bin doların üzerine yükseldi.

Bitcoin bugün yeniden yükseliş yaşayarak 37,000 doların üzerinde tutunmaya çalışıyor. Kasım ayı başında aylardır beklenen yükselişi yaşayan Bitcoin son haftalarda inişli çıkışlı bir seyire geçmişti. Geçtiğimiz hafta 36 bin doların altına kadar gerileyen Bitcoin yeni haftanın ilk işlem gününde yükselişe geçti ve bugün 37,645 dolara kadar yükseldi.

Bitcoin bugün Cuma günkü kapanışa kıyasla yaklaşık % 2.35 yükseliş yaşıyor ve 37,345 dolardan satılıyor. Bitcoin’in bugün yaşadığı yükselişin altcoinlere kıyasla daha fazla olmasının etkisi ile kripto para piyasası hakimiyeti yükseliş yaşayarak % 51.4 seviyesine yükselirken, toplam piyasa değeri ise 730 milyar Amerikan Doları’nı aştı.

Bitcoin’in ardından en çok ticareti yapılan ikinci kripto para ve en büyük blokzincirin sahibi olan Ethereum da son haftaların en iyi performanslarından birini sergiliyor. Ethereum Bitcoin ile kıyaslandığında bugün daha çok yükseliş yaşıyor. Ethereum şu sıralar yaklaşık % 4.50 yükseliş yaşıyor ve 2030 dolar seviyesinden satış işlemi görüyor.

Ethereum’un bugün yaşadığı yükselişin etkisi ile kripto para piyasa hakimiyeti % 17.2 seviyesine yükselirken, toplam piyasa değeri ise 244 milyar Amerikan Doları’nın üzerine yükseldi.

Kapalı Çarşı canlı anlık altın fiyatları ve Canlı döviz kurları takibi için kurlarim.com web sitesi ve mobil uygulamalarını ücretsiz olarak App Store ve Google Play’den indirerek anlık olarak takip edebilirsiniz.

Bizi Takip Edin!