Türkiye Dünya Bankası'ndan kredi aldı

Türkiye Dünya Bankası'ndan kredi aldı
Tarih : 10 Haziran 2021 18:11
51
Dünya Bankası Türkiye’ye gerçekleştireceği iki projenin finansmanını sağlamak için 400 milyon dolar tutarında iki kredi verildiğini açıkladı.

Türkiye yüreteceği iki büyük proje için 265 ve 135 milyon dolar tutarlarında toplam 400 milyon dolar değerinde kredi aldı ve projelere finansman sağlamış oldu.

265 milyon dolar tutarında olan ilk proje, Türkiye’nin kamu binalarının depreme karşı dayanıklılığını arttırmak ve yine kamu binalarında enerji verimliliğini yükseltmeyi amaçlayan bir proje iken, 135 milyon dolarlık finansman kredisi ise 90,000 yoksul kişinin doğal ve iklim kaynaklı tehlikelerden korunabilmesi ve geçim kaynaklarının artırılmasına kullanmak üzere alındı. 265 milyon dolarlık kredi ile 175,000 kamu binasının altyapıları güçlendirilecek ve enerji giderleri azaltılacak.

Dünya Bankası her iki krediyi de onayladı. Dünya Bankası Türkiye Ülke Direktörü Auguste Kouame projelerin kredilerinin onaylanması sebebiyle açıklama yaptı. Kouame deprem bölgesinde olan Türkiye’nin bu denli yatırımlarına katkıda bulunmaktan mutluluk duyduklarını ve kamu binaların için atılan bu adımın özel sektörü de tetikleyebileceğini belirtti. Ayrıca iklim değişikliğini azaltma ve uyum sağlama konusunda dünya gündemine projenin ciddi katkısı olduğunu düşündüğünü belirtti.

Serbest piyasa döviz kurları ve Kapalı Çarşı canlı altın fiyatları anlık takibi için kurlarim.com web sitesi ve mobil uygulamalarını ücretsiz olarak App Store ve Google Play’den indirerek anlık olarak takip edebilirsiniz.

Bizi Takip Edin!