Merkez Bankası rezervlerinde son ayların zirvesinde

Merkez Bankası rezervlerinde son ayların zirvesinde
Tarih : 29 Eylül 2023 01:14
80
Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası rezervleri yaşadığı yükselişle son 6 ayın zirvesini gördü.

TCMB brüt rezervleri Mart ayından bugüne en yüksek seviyeyi gördü. Merkez Bankası brüt rezervleri 15 hafta ard arda yükseliş yaşayarak rekor kırdı.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) rezervlerindeki artış ivmesi geçen hafta da devam etti. TCMB verilerine göre 22 Eylül haftasında brüt rezervler bir önceki haftaya göre 4 milyar dolar artışla 125,5 milyar düzeyine geldi. Böylelikle 17 Mart haftasından bu yana rezervlerde en yüksek seviye kaydedildi.

17 Mart haftasında rezervler üzerinde Suudi Arabistan'dan gelen mevduatın ve altındaki primin etkisi olmuş ve rezervler 126,9 milyar dolara yükselmişti.

22 Eylül haftası itibariyle yurt içi yerleşiklerin Döviz mevduatlarında düşüş görüldü. TCMB verilerine göre yurt içi yerleşiklerin pariteden arındırılmış döviz mevduatları 1.16 milyar dolar azaldı.

Kapalı Çarşı canlı anlık altın fiyatları ve Canlı döviz kurları takibi için kurlarim.com web sitesi ve mobil uygulamalarını ücretsiz olarak App Store ve Google Play’den indirerek anlık olarak takip edebilirsiniz.

Bizi Takip Edin!