Erdoğan’dan altın açıklaması

Erdoğan’dan altın açıklaması
Tarih : 19 Ocak 2022 21:13
97
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kabine toplantısının ardından vatandaşların altınların sisteme kazandırılması ile ilgili açıklamada bulundu.

Kabinin gündemi Covid-19 salgını ve ekonomik değerlendirme üzerine bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Başkanlığı’ndan gerçekleşti.

Kabine toplantısının ardından Erdoğan açıklamalarda bulundu ve ‘Vatandaşlarımızın altınlarını sisteme sokmalarını temin edeceğiz’ cümlesini kullandı. Erdoğan bankalar, darphane ve altın rafinerilerinin içinde yer aldığı bir mekanizma yardımı ile vatandaşlarımızın altınlarını sisteme kazandıracağız açıklaması bulundu.

Erdoğan konuşmasının devamında 163 milyar liranın kur korumalı mevduat sistemine geçtiğini belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarının ardından yarınki faiz kararı ilgili de sessiz kalması ile birlikte döviz kurları düşüş yaşadı.

Dolar kuru 13.40 lira seviyesine, Euro/TL 15.25 bandına ve Sterlin yaşadığı düşüşle 18.30 lira seviyesine gerilemiş durumda.

Kapalı Çarşı canlı anlık altın fiyatları ve Canlı döviz kurları takibi için kurlarim.com web sitesi ve mobil uygulamalarını ücretsiz olarak App Store ve Google Play’den indirerek anlık olarak takip edebilirsiniz.

Bizi Takip Edin!