Emeklilere zam kapıda

Emeklilere zam kapıda
Tarih : 09 Temmuz 2024 19:21
309
Adalet ve Kalkınma Partisi Sözücü Ömer Çelik emeklilere zam ile ilgili görüşmeler yapıldığını açıkladı.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MYK toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada, "Emekli konusuyla ilgili bir konu üzerinde çalışılıyor. Çalışma devam ediyor, herhangi bir karar verilmiş değil. Bugün, yarın da devam edilecek" ifadelerini kullandı.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MYK toplantısı sonrasında soruları da yanıtladığı açıklamalarda emekli aylığına ilişkin bilgi verdi.

En düşük emekli aylığına ilişkin soru üzerine Çelik, “Üzerinde çalışılıyor. Çalışma devam ediyor. Henüz karar verilmiş değil. Şu zamana yetişir mi diye bir değerlendirme yapmamız söz konusu değil. OVP'nin korunması esas olmak üzere toplumumuzun her kesiminin yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Altı aylık enflasyon farkının belli olmasıyla birlikte milyonlarca memur ve emeklinin zam tablosu da netleşmiş, emeklilerin alacağı zam yüzde 24,73 olarak hesaplanmıştı.

Ancak zamların emeklinin aldığı aylığı değil kök aylığa yapılması nedeniyle milyonlarca emekli zam alamadı.

Örneğin kök aylığı 8 bin lira olan bir emeklinin yüzde 24,73 zamla aylığı bin 978 lira artışla 9 bin 978 lira oldu. Maaşı 10 bin liraya tamamlandı. Zaten daha Ocak ayından beri 10 bin lira aldığından maaşında herhangi bir artış olmadı.

Kapalı Çarşı canlı anlık altın fiyatları ve Canlı döviz kurları takibi için kurlarim.com web sitesi ve mobil uygulamalarını ücretsiz olarak App Store ve Google Play’den indirerek anlık olarak takip edebilirsiniz.

Bizi Takip Edin!