Ekonomi Koordinasyon Kurulu’ndan açıklama

Ekonomi Koordinasyon Kurulu’ndan açıklama
Tarih : 21 Haziran 2022 22:47
74
Cumhurbaşkanı yardımcısı Fuat Oktay başkanlığında toplanan Ekonomi Koordinasyon Kurulu fiyat istikrarını vurguladı.

Fuat Oktay başkanlığında yapılan son Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplantısında, Türkiye içerisinde stratejik tarım ürünleri başta olmak üzere arz güvenliğinin ve fiyat istikrarının sağlamasına ikişkin alınacak tedbirlerin değerlendirildiği bildirildi. Küresel gıda enflasyonunun etkisi ile Türkiye içerisindede gıda enflasyonuna yönelik tüm adımların atılacağı açıklandı.

Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplantısına, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı İbrahim Şenel ile ilgili kurum ve kuruluşların temsilcileri katıldı.

Ankara’da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndek gerçekleşen topantının ardından yapılan açıklamada son dönemdeki küresel gelişmelerin Türkiye ekonomisine etkileri ve 2022 yılının geriye kalan dönemi için kamu maliyesine yönelik öngörülerin de değerlendirildi belirtildi.

Kapalı Çarşı canlı anlık altın fiyatları ve Canlı döviz kurları takibi için kurlarim.com web sitesi ve mobil uygulamalarını ücretsiz olarak App Store ve Google Play’den indirerek anlık olarak takip edebilirsiniz.

Bizi Takip Edin!