Bakan Şimşek’ten dezenflasyon açıklaması

Bakan Şimşek’ten dezenflasyon açıklaması
Tarih : 29 Ağustos 2023 00:28
289
Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşen 2024 yılı içerisinde enflasyonun yavaşlayacağını belirtti.

Bakan Mehmet Şimşek, “2024 yılında dezenflasyon ve ekonomide yapısal dönüşüm hız kazanacak. İç talebin yavaşlayacağı bir döneme gireceğiz” dedi. Bakan Şimşek resmi sosyal medya platformu X üzerinden resmi hesabından paylaşım yaparak, “Bugün Ziraat Bankası liderliğinde ihracatçılarımıza ilave 1 milyar dolarlık ihracat kredi paketini devreye sokan bankalarımızı tebrik ediyorum. Kalıcı refah artışı için ihracatı önceliklendirmeye devam edeceğiz. Firmalarımızın üzerine düşen ise ihracatı önceliklendirmek” diye dile getirdi.

Geçtiğimiz hafta Merkez Bankası’nın sert faiz artışı ve Bakan Şimşek’in enflasyon ile mücadele alanında attığı adımlar hem ülke içinde hem küresey piyasalar tarafından olumlu şekilde karşılanıyor. Bu gelişmeler doğrultusunda uzmanlara göre Türkiye ekonomisinin 2024 yılının ikinci çeyreği sonrası rahatlyacağı ön görülüyor.

Kapalı Çarşı canlı anlık altın fiyatları ve Canlı döviz kurları takibi için kurlarim.com web sitesi ve mobil uygulamalarını ücretsiz olarak App Store ve Google Play’den indirerek anlık olarak takip edebilirsiniz.

Bizi Takip Edin!