Bakan Bilgin’den asgari ücret açıklaması

Bakan Bilgin’den asgari ücret açıklaması
Tarih : 24 Kasım 2021 21:01
73
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin yaptığı açıklamada asgari ücret tespitini Aralık ayının sonuna gelmeden netleştirmek istediğini belirtti.

Bakan Bilgin bu hafta içerisinde gerçekleşen kabine toplantısının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Geçtiğimiz haftalarda Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan’ın asgari ücret zammının enflasyonun üzerinde olacak demesi ile vatandaşın yüzü gülmüştü. Ayrıca yine Bakan Elvan Kasım ayı başında Cumhurbaşkanı’mızın en hassas olduğu konulardan birinin asgari ücret olduğu ve asgari ücretin enflasyona ezdirilmek istemediğini belirtmişti. Bu açıklamaların ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin asgari ücrette ciddi bir yükseliş yaşanacağının mesajını verdi ve bu konuyu hızlı bir şekilde çözmekte kararlı olduğunu basın toplantısında yeniledi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, asgari ücret konsunda Aralık sonunu beklemeden sendikalar ile görüşmeyi bir hafta içerisinde sonladırmakta kararlı olduğunu belirtti. Bakan asgari ücret konusunu Aralık ayı başında sonlandırmak istediğini ve sosyal ortakları ile şuanda işbirliği içinde olduklarını ve uzlaşma noktasına doğru ilerlediklerini belirtti. Bakan Bilgin açıklamalarının devamında ‘ İşverene destek vermeyeceğiz, işçilere destek vereceğiz’ açıklaması da dikkatleri üzerine çekmiş durumda.

Kapalı Çarşı canlı anlık altın fiyatları ve Canlı döviz kurları takibi için kurlarim.com web sitesi ve mobil uygulamalarını ücretsiz olarak App Store ve Google Play’den indirerek anlık olarak takip edebilirsiniz.

Bizi Takip Edin!