Transfere ne kadar para harcandı?

Transfere ne kadar para harcandı?
Tarih : 11 Eylül 2021 17:42
63
Birçok sürprizin yaşandığı 2021 yaz transfer sezonunda en çok transfer harcaması İngiltere’den geldi.

Portekizli futbolcu Cristiano Ronaldo 12 yıl sonra parlamış olduğu futbol kulubü Manchester United’a geri döndü. Ronaldo’nun sürpriz dönüşü ve Messi’nin Barcelona’dan ayrılıp Paris Saint Germain kulübüne transfer olması futbol taraftarlarını çok şaşırttı.

İngiltere Premier League kulüpleri toplamda 1 milyar 343 milyon Euro harcama ile 2021 yaz transfer sezonunda en çok para harcayan lig oldu. Bu rakam geçtiğimiz yıl 1 milyar 428 milyon Euro harcama yapmıştı ve bu yıl yaşklaşık % 6 düşüş yaşanmış oldu. İngiltere’nin ardından en çok ikinic harcayan ülke Serie A ile İtalya oldu. Serie A kulubüleri bu yaz yalnızca 553 milyon Euro harcama yaptı. Üçüncü sırada La Liga ile İspanya yer aldı ve kulüpler toplam 293 milyon Euro transfere bütçe ayırmış oldu. Bundesliga 417 milyon Euro ile dördüncü sırada yer alırken, Messi’nin gittiği Fransa ligi Ligue 1 kulüpleri ise 395 milyon Euro’luk harcamalar ile listede beşinci sırada yer aldı.

Serbest piyasa döviz kurları ve Kapalı Çarşı canlı altın fiyatları anlık takibi için kurlarim.com web sitesi ve mobil uygulamalarını ücretsiz olarak App Store ve Google Play’den indirerek anlık olarak takip edebilirsiniz.

Bizi Takip Edin!