Borsa İstanbul 8 bin puanı aştı

Borsa İstanbul 8 bin puanı aştı
Tarih : 28 Ağustos 2023 23:27
253
Borsa İstanbul’ BİST-100 endeksi bugün yaşadığı yükselişle rekor tazeledi ve yeni kırılma noktasına daha da yaklaştı.

Borsa İstanbul BİST-100 endeksi geçtiğimiz hafta Cuma günü yakaladığı yükseliş trendini buugün de sürdürdü. Borsa İstanbul’a yabancı katılımları artarak devam ederken FED’in faiz döngüsünü durdurduğu yöndeki açıklamalar ve Perşembe günü Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın para politika faizini şahin bir şekilde artırması Borsa İstanbul’a olumlu yönde yansımıaya devam ediyor. Bunlara ek olarak Cuma günü İş Bankası’nın iştiraklerini tek çatı altında toplayacağını açıklaması bankanın hisselerinde doping etkisi yarattı. Endeks gün içerisinde 8 bin puanın üzerine kadar yükseldi fakat bu seviyede tutunamayarak günü hafif gerileyerek sonlandırdı.

Borsa İstanbul BİST-100 endeksi günü % 2.92 yükseliş yaşayarak tarihinin en yüksek kapanış seviyesi olan 7.941,73 puandan sonlandırdı.

Serbest piyasa döviz kurları anlık ve Kapalı Çarşı canlı altın fiyatları takibi için kurlarim.com web sitesi ve mobil uygulamalarını ücretsiz olarak App Store ve Google Play’den indirerek anlık olarak takip edebilirsiniz.

Bizi Takip Edin!