Bernard Arnault

Bernard Arnault
Tarih : 23 Eylül 2021 21:03
1071
Dünyanın en zengin üçüncü insanı olan Bernard Arnault kimdir?

Bernard Jean Etienne Arnault 5 Mart 1949 Fransa doğumlu yatırımcı, iş insanı ve koleksiyoncudur. Bernard Arnault Eylül 2021 itibari ile 181.4 milyar dolar serveti ile dünyanın en zengin üçüncü insanı ve Avrupa’nın en zengin kişisi oldu.

Arnault servetini dünyanın en büyük lüks ürünler firması olan LVMH firmasından elde ediyor. Arnault, Louis Vuitton – Moet Hennessy marklarının birleştirilip kısaltılmış hali olan LVMH firmasından bu geliri elde ediyor.

Arnault halen firmanın yönetim kurulu başkanlığını ve CEO’luk görevini sürdürmektedir. Berbard Arnault bugün itibari ile net servetinin 181.4 milyar dolar olarak hesaplanıyor ve bu değer ile adını dünyanın en zengin üçüncü insanı olarak tarihe yazdı.

72 yaşında olan işinsanı Arnault iş hayatına 1971 yılında babasının inşaat şirketinde çalışarak atılmıştı. Arnault 1978 yılından 1984 yılına kadar babasının şirketi Ferret-Savinel’in yönetim kurulu başkanlığını üstlendi. Bernard Arnault 1988 ve 1989 yılları arasında LVMH firması ile yakınlaştı ve Guinness firmasına 1.5 milyar dolarlık yatırım yaptı. Guinness firması bu dönemde LVMH firmasının % 24 hissesinin sahibiydi. Bu noktdan LVMH firmasını ve lüks ürünler sektörüne giriş yapan Bernard Arnault bugüne kadar firmasını geliştirdi ve lüks markalar imparatorluğu kurarak kendisini de dünyanın en zengin insanlarından biri yaptı.

Serbest piyasa döviz kurları canlı ve Kapalı Çarşı altın fiyatları canlı takibi için kurlarim.com web sitesi ve mobil uygulamalarını ücretsiz olarak App Store ve Google Play’den indirerek anlık olarak takip edebilirsiniz.

Bizi Takip Edin!