Twitter’in temel kodları sızdırıldı

Twitter’in temel kodları sızdırıldı
Tarih : 27 Mart 2023 21:05
112
Twitter tarafından yapılan açıklamada firmanın temel kodunun bazı kısımlarının sızdırıldığı belirtildi.

Elon Musk’ın satın almasından sonra Twitter de sorunsuzu gün geçmiyor. Yapılan açıklamada Microsoft’un sahibi olduğu GitHub yazılım paylaşım platformunda Twitter’in temel kodunun paylaşıldığı belirtildi. Bu haber sonrası Twitter hisseleri yeni haftayı sert düşüşle açtı.

Konu ile ilgili bir açıklamada GitHub’tan geldi. Tüm dünyaya yazılım anlamında kolaylık sağlanması için kurulan bir kurum olduğunu belirten ‘GitHub genellikle içerik kaldırma kararları hakkında yorum yapmadığını. Fakat şeffaflık adına, her DMCA [Digital Millennium Copyright Act] yayından kaldırma talebini herkese açık olarak paylaşıyoruz’ dedi.

1998’de Amerika Birleşik Devletlerinde yürürlüğe giren DMCA, fikri mülkiyet düzenlemelerine tabi dijital materyalleri korumayı amaçlıyan bir yasa durumunda.

Yayından kaldırma talebinde Twitter, kodu kimin sızdırdığıyla ilgili Github’dan bilgi talep etti. Paylaşılan bilgiye göre, kodu sızdıran kişinin kullanıcı isminin ‘ifade özgürlüğü sevdalısı’ anlamına gelen ‘FreeSpeechEnthusiast’ olduğu belirtildi. Twitter temel kodlarının eski bir çalışan tarafından sızdırıldığından şüphelendiğini de belirtti.

Serbest piyasa döviz kurları anlık ve Kapalı Çarşı canlı altın fiyatları takibi için kurlarim.com web sitesi ve mobil uygulamalarını ücretsiz olarak App Store ve Google Play’den indirerek anlık olarak takip edebilirsiniz.

Bizi Takip Edin!