Borsa İstanbul’da işlemler iptal edildi

Borsa İstanbul’da işlemler iptal edildi
Tarih : 09 Şubat 2023 00:00
133
Borsa İstanbul tarafından yapılan açıklamada 8 Şubat 2023 tarihli tüm işlemler iptal edildi.

Borsa İstanbul'dan yapılan resmi açıklamaya göre, pay piyasası ile vadeli işlem ve opsiyon piyasası pay ve pay endeksi türev pazarlarında işlemlerin durdurulmasına karar verildi. Bugün akşam saatlerinde yapılan açıklamada 8 Şubat'taki tüm işlemlerin iptal edildiği, hisse ve VİOP piyasalarının 14 Şubat akşamına kadar kapalı olacağı ve herhangi bir işlem yapılamayacağı duyuruldu.

Geçtiğimiz günlerde  piyasanın gündemine gelen Borsa İstanbul'da işlemlerin durdurulması konusunda Borsa İstanbul yönetimi ilk adımı attı.

Borsa İstanbul'dan yapılan resmi açıklamaya göre pay piyasası ile vadeli işlem ve opsiyon piyasası pay ve pay endeksi türev pazarlarında işlemlerin durdurulmasına karar verildi. Açıklama 11:01 itibariyle geldi.

Borsa İstanbul BİST-100 endeksi bugün çok sert düşüşe geçti. Endeks işlemlerin durdurulmasından önce % 8.62 düşüş yaşayarak 4.505,34 puana geriledi.

 Serbest piyasa döviz kurları ve Kapalı Çarşı canlı altın fiyatları anlık takibi için kurlarim.com web sitesi ve mobil uygulamalarını ücretsiz olarak App Store ve Google Play’den indirerek anlık olarak takip edebilirsiniz.

Bizi Takip Edin!